Dziś uczniowie klas I–IV naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych, które wprowadziły ich w fascynujący świat robotyki i programowania!
Zajęcia zostały przygotowane tak, aby połączyć naukę z zabawą i realnym wpływem na postawy ekologiczne. Głównym bohaterem warsztatów był Photon – edukacyjny robot, który z pomocą dzieci miał bardzo ważne zadanie do wykonania!
Po krótkim i przystępnym wprowadzeniu w podstawy programowania, uczniowie stanęli przed misją specjalną: oczyszczenie miasta z odpadów. Na specjalnie przygotowanych makietach dzieci programowały trasę robota, który musiał rozpoznać i posegregować różnego rodzaju śmieci, umieszczając je we właściwych pojemnikach: na papier, plastik, szkło czy odpady zmieszane.
Zadanie wymagało współpracy, logicznego myślenia, kreatywności i dużego skupienia – a wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji.
Dzięki warsztatom dzieci nie tylko rozwijały swoje kompetencje cyfrowe i poznawały podstawy kodowania, ale również uczyły się odpowiedzialności za środowisko. Segregacja odpadów, recykling i troska o planetę stały się dla nich nie tylko hasłami, ale zrozumiałym działaniem, które mogą podejmować każdego dnia.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS, która zorganizowała te wartościowe i nowoczesne warsztaty. Dzięki takim inicjatywom nasi uczniowie uczą się przez działanie i odkrywają, że nauka może być prawdziwą przygodą!